Glavna prednost sedečih – recumbant koles je pri tem, da vaša hrbtenica počiva na sedežu in da imate pedala pred seboj. Tako vaša hrbtenica ni obremenjena in je tak način vadbe sploh primeren za ljudi, ki imajo težave v križu ali z bolečinami v hrbtnem predelu. Tako je vožnja bolj udobna in manj stresna za vaš hrbet.
Pred nakupom tega kolesa je dobro upoštevati tudi nekaj nasvetov:
Ogrevanje
Ko poganjate z ležečim kolesom, delate z več mišičnimi skupinami in aktivirate več sklepnih predelov v vašem spodnjem delu telesa. Zato preden greste na kolo in se ne ogrejete primerno, da sprostite vaše mišice zato da se izognete poškodbam. Zato je dobro, da se 5 minut pred vadbo dobro ogrejete in raztegnete. Najbolje je narediti nekaj klasičnih vaj kot so počepi, sestop navzdol in navzgor, stranski upogib telesa, zamah z nogami, manjši skoki z nogami navzgor in razteg v levo in desno stran z zgornjim delom telesa.
Nastavitev sedeža
Ko boste začeli kolesariti je zelo pomembno, da si pravilno nastavite vaš sedež. Usedite se na sedež in bodite pozorni na izteg kolen. Saj morate imeti kolena čisto na rahlo upognjena. Če kolena niso rahlo upognjena si prilagodite sedež bolj naprej ali nazaj, da boste pravilno nameščeni.
Čas vadbe
Če želite doseči rezultate na ležečem kolesu, morate vaditi kar nekaj časa po dovolj dolgo. Za pridobivanje kondicije je najbolje vaditi okoli 30 minut po trikrat na teden. Če bi želeli izgubiti nekaj telesne teže pa bi morali telovaditi od 60 do 90 minut petkrat tedensko. Pri vadbi za izboljšanje zdravja, ne potrebujete biti tako dolgo časa na kolesu kot za izgubo teže. Vse je odvisno od vaših ciljev in želja.